Ulubione cytaty"Wtedy, w tym pokoju, dotarło do mnie, że nikt nie zna prawdy o moim życiu i cały mój świat się zatrząsł. Jak wtedy, gdy jadąc po wyboistej drodze, tracisz panowanie nad kierownicą i wypadasz, tylko odrobinę z drogi. Koła wzbijają tumany kurzu, ale udaje ci się przywrócić im właściwy kurs. Na chwilę. Bo choć mocno trzymasz kierownicę i bardzo się starasz jechać prosto, coś ciągle spycha Cię na bok. Nie panujesz już prawie nad niczym. I w pewnej chwili masz już dość walki, jesteś zbyt zmęczony, i postanawiasz sobie odpuścić. Pozwolić, by stała się tragedia... czy coś w tym stylu."

Jay Asher – Trzynaście powodów

"Jeśli ktoś jest w twoim sercu, nigdy tak naprawdę nie odchodzi. I może do ciebie wrócić, nawet w mało prawdopodobnych sytuacjach."

Mitch Albom – Jeszcze jeden dzień


"-Mamo?-szepnąłem.

Nie mówiłem tego od tak dawna. Kiedy śmierć zabiera twoją matkę, na zawsze kradnie ci to słowo."

Mitch Albom – Jeszcze jeden dzień

"Znacie takich ludzi, z którymi nie widzieliście się całe wieki, a kiedy znowu się spotykacie, czujecie, jakbyście się w ogóle nie rozstawali? Trzymajcie się ich."
Brittainy C. Cherry – Kochając pana Danielsa"Zabolą w końcu stopy tych, co całe życie mają z górki. " PerfectStranger

"Nienawidzę tego, co łatwe. Nie można być człowiekiem, jeśli nie stawia się oporu." 


Antoine de Saint-Exupéry - Twierdza


"Z butów sterczy słoma, literaturę zna z opracowań lektur, buraczana dama. Kto rodzi się prostakiem, prostakiem przemija, choćby słoma w butach ze złota była" 

Kasia Nosowska O Tobie"Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna. " 

Charles Bukowski - Szmira"To nie ty wybrałeś sobie czas, w którym żyjesz. Może wolałbyś kiedy indziej, gdzie indziej, wygodnie, spokojnie, przyjemnie, z kocykiem na kolanach, przy kominku, przed telewizorkiem, z kawusią w ręce, z książką na kolanach, w ciepłych bamboszach, zachowując intymność i kameralność.

Ale Bóg wybrał ci ten właśnie czas i to właśnie miejsce. I nie uratujesz się w zaciszy twego domu - jeżeli tylko chcesz być uczciwy. Wywieje cię wiatr wydarzeń. I musisz sobie odpowiedzieć na pytania o sens życia i śmierci. Ale nie narzekaj. Nigdy nie było łatwych czasów dla tych, którzy chcieli żyć uczciwie. " 

Mieczysław Maliński"Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości."

Paulo Coelho – Alchemik"Pozbierać jest się dziesięć razy trudniej, niż rozsypać."

Suzanne Collins – Kosogłos"Nie mogę uwierzyć, że tak normalnie wyglądam na zewnątrz, choć w środku mam kompletne pobojowisko."

Suzanne Collins – Kosogłos"(...) bardzo łatwo jest stracić wszystko, co uważało się za dane na zawsze."

Cassandra Clare – Miasto Kości"Życie jest zabawne, prawda? Kiedy już myślisz, że wszystko sobie poukładałeś, kiedy zaczynasz snuć plany i cieszyć się tym, że nareszcie wiesz, w którym kierunku zmierzasz, ścieżki stają się kręte, drogowskazy znikają, wiatr zaczyna wiać we wszystkie strony świata, północ staje się południem, wschód zachodem i kompletnie się gubisz. Tak łatwo jest się zgubić."

Cecelia Ahern – Na końcu tęczy"Ci,których kochamy, nie umierają, bo miłość jest nieśmiertelna"

Kerstin Gier – Zieleń Szmaragdu"Władzę ma ten, kogo ludzie uważają za sprawującego władzę."

George R.R. Martin – Starcie królów"Wszystko, co najbardziej nam się podoba na początku znajomości, potem najbardziej nas irytuje."

Zygmunt Miłoszewski – Uwikłanie"Człowiek wystraszony to człowiek przegrany."

George R.R. Martin – Starcie królów"Ludzie są tępi, ale nie aż tak, żeby powiedzieć coś na co nie mają ochoty, do kłamania doktorat nie jest potrzebny. Żeby z nimi pogrywać, trzeba mieć coś w ręku. Coś, czego chcą, albo coś, czego się boją."

Zygmunt Miłoszewski – Gniew"Przyznanie się do błędu i przeprosiny są cenne i wartościowe, ale czasami przychodzą zbyt późno."


Tammara Webber - Tak blisko...

"Jesteśmy tym, kogo udajemy, i dlatego musimy bardzo uważać, kogo udajemy."

Kurt Vonnegut – Matka noc
"Spędzasz całe swoje życie w labiryncie, zastanawiając się, jak któregoś dnia z niego uciekniesz i jakie niesamowite to będzie uczucie, wmawiając sobie, że przyszłość pomaga ci przetrwać, ale nigdy tego nie robisz. Wykorzystujesz przyszłość, aby uciec od teraźniejszości."


John Green – Szukając Alaski
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz